Derz Kesme

Derz Kesme 

Derz kesme demir donatılı olan veya demir donatılı olmayan beton yüzeylerin çıkartılması, onarılması ve üzerinde yapısal değişikliklerin yapılması için kullanılmaktadır. Yapılan uygulama esnasında yüzeyin zarar görmemesi için çalışmalar gerçekleştirilir. Derz kesme makineleri genellikle 40 santime kadar beton kesme işlemi yapabilmektedir. Ancak karot makineleri 550 santime kadar beton kesme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir. Derz kesme faaliyetleri içerisinde birçok alan bulunmaktadır. 

  • İnşaat Derzleri 
  • Merdiven Boşlukları 
  • Havalandırma Boşlukları 
  • Kontrol Derzleri 
  • Şavt Açılımları 
  • Yağmurluk Ve Su Kanalları 

Derz Kesme 

Farklı türlerde olan derzler yaygın olarak seramik ya da fayans olarak kalıp yüzeylerdeki dolgu maddesi olarak tanımlanmaktadır. Genleşme oturma zelzelede inşaat derzleri benzer bir sınıftadır. 

Farklı yapılarda çok fazla derz bulunabilir. Derz kesme işlemlerinde mutlaka dikkat edilmesi gereken önlemler bulunmaktadır. Derz kesme işlemleri bir sisteme haiz olan bu makineler olduğu için hareketli bir şekilde kesme şansı da verebilmektedir. Derz kesme ile 50 santime kadar derinliklere ulaşılması söz konusu olabilmektedir. İşlemin hatasız tamamlanabilmesi ve beton bileşimini herhangi bir hasar görmemesi için bu alanda uzman olan ve kurumsal yapısı olan firmalardan hizmet almak çok daha doğru olacaktır.  

Beton Derz Kesimi 

Beton derz kesimi işlemleri profesyonel kişiler tarafından yapıldığı takdirde betona herhangi bir zarar verilmeden başarılı bir şekilde kesim işlemleri tamamlanabilir. Beton dökümü tamamlanmasından sonra 3 gün beklemek ve sonrasında kesme işlemine başlamak gerekir. Binaların teknik şartnamesine uygun şekilde bir kesim yapılmalıdır. 

Optimum bekleme süresinden sonra başarılı bir şekilde kesim ve dolgu aşaması yapılabilir. Dolgu malzemelerin dayanıklı olması gerekmektedir. Bu sayede derzin darbeler ile zarar görmemesi sağlanır. Firmamız kurumsal olarak yıllardır beton derz kesimi, elektrikli ders kesimi ve daha pek çok alanda başarılı bir şekilde hizmetler sunabilmektedir. Bu alanda yılların vermiş olduğu tecrübe ile birlikte şehrin her noktasına başarılı bir şekilde hizmetler götürebiliyoruz. İnşaat ve yapı alanlarında çalışmalar gerçekleştirebileceğimiz gibi teknik olarak son derece başarılı personellere sahibiz. Günün her saatinde başarılı bir şekilde hizmetler sunuyoruz.